среда, 25 марта 2020 г.

Небезпека віруса. Засоби запобігання

Коронавіруc COVID-19 - це інфекційне захворювання, викликане новим вірусом. Вплив даного вірусу призводить до розвитку респіраторного грипоподібного захворювання з такими симптомами як кашель, лихоманка і в більш важких випадках, пневмонія. Згодом китайські науковці оперативно виділили новий бетакоронавірус — Sars-CoV-2, який викликає цю хворобу. Вірус SARS-CoV-2 передається від людини до людини через краплинки слизу, що їх виділяє хвора людина. Вірус зберігається на різних поверхнях впродовж багатьох годин, що дозволяє йому легко поширюватися.


Як захиститися від вірусу:
  • Регулярно мити руки
  • Уникати близького контакту
  • Не торкатися руками обличчя
  • Ретельно готувати їжу
Детальні рекомендації захисту від вірусу тут


Як перевіритись на наявність вірусу:

Існує два види тестів на коронавірус - експрес тести і лабораторні тести.
Експрес тест роблять 10-15 хвилин. Для цього беруть мазок з носа. Цей тест може зробити будь-який лікар у будь-яких умовах, навіть вдома.
Лабораторна перевірка - це коли тести роблять лише у вірусологічних лабораторіях зі спеціальним обладнанням методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).
Бережіть себе та своїх близьких!

пятница, 28 февраля 2020 г.

Земля майже вичерпала свої ресурси

При нинішньому рівні споживання природних ресурсів у світі до середини нинішнього століття глобальним екосистемам планети загрожує загибель, попереджає Всесвітній фонд дикої природи.

У звіті "Жива планета", який публікує ця організація двічі на рік, говориться, що ресурси Землі виснажуються "з небаченою в історії людства швидкістю". Автори звіту прийшли до висновку, що "екологічний відбиток" перевищив біологічні можливості Землі на 25% у 2003 році. Це означає, що планета більше не здатна поповнювати споживані людиною ресурсиКрім того, на думку WWF, якщо увесь світ буде жити так, як це робить Великобританія, то для забезпечення життєдіяльності знадобляться цілих три планети.

пятница, 21 февраля 2020 г.

Цікаво знати

Юпітер може вмістити в себе тисячу планет розміром з нашу Землю. Але при цьому Сонце більше за цього гіганта

Одна доба на Венері триває 224,7 "земних" дні, тобто понад 7 місяців. Венера – це також єдина планета Сонячної системи, яка обертається проти годинникової стрілки

Ви не змогли б пройтися по Юпітеру, Сатурну, Урану або Нептуну, тому що у них немає твердої поверхні.

Космічний простір немає ні центру, ні краю тому, що відповідно до теорії Ейнштейна гравітація згинає весь простір в нескінченну криву.
Всесвіту, ймовірно, близько 15 млрд років, але оцінки вчених коливаються.




понедельник, 17 февраля 2020 г.

Планета двійник

Вчені-астрономи з іспанського університету Ов’єдо заявили про відкриття цілої зіркової системи, в складі якої є планети, схожі на ЗемлюКрім того, як повідомляє N + 1, вченим також вдалося виявити систему з двома Суперземлями. Відкриття було зроблено за допомогою даних, отриманих телескопом "Кеплер
Детально про планету Kepler-186F тут

Система віддалена від Сонця приблизно на 160 світлових роківНебесні тіла обертаються навколо червоного карлика спектрального класу M3V з періодами 5.2, 7.8 і 10.1 днів. Ефективна температура зірки становить 3450 кельвінів, що майже в півтора рази менше, ніж у Сонця. У другій системі головна зірка – червоний карлик з ефективною температурою 3800 кельвінів. Навколо неї обертаються дві суперземлі, що перевершують за розмірами нашу планету в два рази, а по масі – в п’ять. Один оборот навколо світила планети роблять за шість і 20 днів.

пятница, 31 января 2020 г.

Земля, цікаві факти

Земля́ третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства. Земля належить до планет земної  групи і є найбільшою з цих планет у Сонячній системі. Земля утворилася приблизно 4,54 мільярдів років тому, населення становить більше 7-и мільярдів людей.
70% поверхні планети займає вода.
Земля має ще й іншу назву — Блакитна планета. Інші 30% площі є континентальною корою. Її товщина від 35 до 45 км. Крім цього, вона простягається 75 км під гірськими масивами.

Земля не кругла.
Постійні оберти планети вплинули на її форму. Так, Земля сплюснута на полюсах, а на екваторі — більша на 21 км. Таким чином, із урахуванням форми Землі найбільшою гірською вершиною у світі вважають не Еверест, а неактивний вулкан Чимборасо в Еквадорі.
До протилежного кінця Землі можна потрапити за 42 хв.
Таке можливо, якщо просвердлити тунель крізь Землю. Якщо людина після цього стрибне в нього, їй знадобиться близько 42 хв., щоб дістатись до протилежної сторони.